مترجم سایت

دانلود نرم افزار طراحی یک وب سایت حرفه ای در چند مرحله ی ساده Web Easy Professional 8

 

نوع مطلب :نرم افزار ،دانلود ،

نوشته شده توسط:حسین شورگشتی

دانلود نرم افزار طراحی یک وب سایت حرفه ای در چند مرحله ی ساده Web Easy Professional 8


Web_Easy_Professional_8_[www.MihanDownload.com].jpg

همانطور که می دانید یکی از عوامل جذب بازدید یک سایت طراحی مناسب آن است. تا به حال در زمینه ی طراحی و ساخت صفحات وب سایت یا همان Web Design نرم افزار های مختلفی ساخته شده است. از همین رو امروز در سایت میهن دانلود  نرم افزاری را برایتان آماده کرده ایم که به شما در طراحی صفحات وب سایت کمک بسیار زیادی می کند. نرم افزار Web Easy به شما در ساخت صفحات وب کمک بسیار زیادی خواهد نمود. این نرم افزار یکی از ساده ترین نرم افزارهایی که میتوان از آن برای طراحی وب سایت های حرفه ای استفاده نمود زیرا همانطور که از نام آن پیداست طراحی وب سایت در آن به شکلی کاملآ آسان و راحت صورت میگیرد. این نرم افزار با پشتیبانی کامل از زبان برنامه نویسی HTML و دیگر زبانهای برنامه نویسی تحت وب به شما این امکان را می دهد که صفحات وب مورد نظرتان را به دلخواه طراحی کنید و یا آنها را ویرایش نموده و تغییراتی را به دلخواه در آنها ایجاد نمایید. با کمک این برنامه حتمآ نیازی نیست که کاربر با زبان های برنامه نویسی آشنایی داشته باشد زیرا حتی با Drag & Drop نیز می تواند وب سایت مورد نظر خود را طراحی کند که این یکی از مزیت های بسیا خوب این نرم افزار در مقایسه با نرم ازفارهای حجیم طراحی وب سایت می باشد. همچنین داشتن قالب های از قبل آماده شده یکی دیگر از امکانات این نرم افزار به شمار میرود که شما می توانید با انتخاب هر کدام از قالب ها و ویرایش قسمت های دلخواه با سلیقه خود یک قالب جدید و منحصر به فرد را خلق نمایید.
 

Download  دانلود  دانلود كارتون بره ناقلا Shaun the Sheep

 

نوع مطلب :دانلود ،فیلم ،کارتنی و انیمیشن ،کودکان ،

نوشته شده توسط:حسین شورگشتی

دانلود كارتون بره ناقلا Shaun the Sheep

Shaun_the_Sheep_www.mihandownload.com.jpg

از تمامی علاقه مندان به این انیمیشن زیبا به دلیل تأخیر به وجود آمده در انتشار عذر خواهی می کنیم.3 فصل كامل اضافه شد.

انسانی در کشور انگلستان دارای مزرعه ای با گله ای گوسفند می باشد که در بین این گله بره ای با هوش وجود دارد. سگ نگهبان هم که به عنوان دستیار صاحب مزرعه است نقش مهمی ایفا میکند. اتفاقات و صحنه های جذاب و خنده دار شما را تا پایان هر قسمت در جای خود میخکوب می کند. خوک های شیطون و موزی نیز در حیاط کناری مزرعه حکم دشمن گله گوسفند را دارند و در واقع نقش منفی کارتون Shaun The Sheep هستند که ماجراهای جالبی را خلق میکنند. همیشه رهبر گله گوسفندان شائون ، بره باهوش و ماجراجو است. کلیه قسمت های این کارتون بی کلام می باشد و با موسیقی هیجان انگیر ماجرا توصیف می شود. سه فصل کامل این انیمیشن زیبا را هم اکنون می توانید از سایت میهن دانلود دریافت نمایید.عکسهای دیدنی تجمع خواستگاران یک دختر مقابل خوابگاه !

 

نوع مطلب :عاشقانه ها ،دیدنی ها ،دیدنی ها ،

نوشته شده توسط:حسین شورگشتی

 
"یانگ زنگ منگین" دانشجوی دختر دانشگاهی در چین به واسطه ی یادداشتش روی یک کاغذ بیشتر از آنچه که فکرش را می کرد در میان هم دانشکده هایش خواستگار پیدا کرد .

در 8 مارس 2010 که مصادف با روز زن در چین بود دانشگاه "علم و تکنولوژی الکترونیک" چین به تمام دختران دانشگاه یک تکه کاغذ سفید داد و از آنان خواست آرزویشان را روی آن بنویسند و روی "دیوار آرزو" ی دانشگاه بچسبانند تا همه آن را ببینند.

 
http://files.tabnak.com/pics/201010/201010050730442336.jpg
 

پیام "یانگ زنگ منگین"
 

 

"یانگ زنگ منگین" اینگونه روی کاغذ نوشت:
"اسم من "یانگ زنگ منگین" است دانشجوی سال اول دانشگاه و فکر می کنم که جذاب هستم .متاسفانه تا به حال نتوانستم شخص مناسبی را برای زندگیم پیدا کنم. اما به سرنوشت اعتقاد دارم. اگر کسی از شما آقایان آرزویی مانند من دارید، پایین ساختمان خوابگاه من بیایید و نام مرا با صدای بلند بین ساعت 12:30 تا 12:50 در 11 مارس فریاد بزنید. من پنهانی شما را نگاه خواهم کرد.اگر شما همانی بودید که من دنبالش هستم پایین می آیم و شما را ملاقات خواهم کرد.
این را هم اضافه می کنم که نسبت دانشجویان پسر در این دانشگاه به دختران 25 به 1 است. شما واقعا فرصت خوبی دارید!.
 

 

تجمع خواستگاران مقابل خوابگاه

 

http://files.tabnak.com/pics/201010/201010050730442976.jpg

 
http://files.tabnak.com/pics/201010/201010050735334332.jpg
 


 

 

پیام "یانگ زنگ منگین" در 11 مارس مشهور شد.
بیش از 2000 دانشجوی پسر مقابل خوابگاه این دختر جمع شدند.با وجود این همه ی آنها شهامت فریاد زدن نام آن دختر را نداشتند. شاید هم به این دلیل اینکار را نکردند چون آنهایی هم که نامش راصدا کردند شانسی برای ملاقت "یانگ زنگ منگین" نداشتند.
 

 
http://files.tabnak.com/pics/201010/201010050730443962.jpg
 

تصویری از "یانگ زنگ منگین"

پرسین ویعکس های خنده دار از تپل ترین حیوانات

 

نوع مطلب :دیدنی ها ،دیدنی ها ،عجیب ترین ها ،

نوشته شده توسط:حسین شورگشتی

 

  "شک" نقطه آغاز مسلمانی !

 

نوع مطلب :مذهبی ،

نوشته شده توسط:حسین شورگشتی

"شک" نقطه آغاز مسلمانی !

شک

ضرورت پرسش های دینی و عقیدتی چیست؟

بسیاری از جوانان که سالهایی از بلوغ جنسی و عقلی آنان گذشته است، سؤال می کنند که ما بعد از چند سال عبادت و اطاعت از دستورات خدا و پایبندی به عقاید و باورهای دینی، یکباره دچار شک و دچار شک و تردید شده ایم، بطوری که نمی دانیم آیا آنچه تا به حال قبول داشته ایم، درست بوده است یا نه؟ و به سبب تردید در اصول اعتقادی مان اندک اندک در باب تکالیف دینی نیز گرفتار سهل انگاری و گاهی ترک آنان گردیده ایم، با آنکه هنوز خودمان را شیعه و بچه مسلمان می دانیم؟

در جواب باید گفت: اشتباه کار در این است که ما معمولاً بچه مسلمان بودن را برای مسلمان بودن کافی می دانیم و گو این که به صرف داشتن پدر و مادر و خانواده مسلمان، اسلام و تشیع ما برای یک عمر ضمانت شده است، در حالیکه اگر کسی بچه تاجر یا کاسب و... است، هرگز تاجر و کاسب بودن بدون یادگیری فوت و فن آن حرفه در او ادامه نخواهد یافت. گیرم پدر تو بود تاجر  و کاسب، از فضل پدر تو را چه حاصل؟ علاوه بر اینکه حیطه عقاید دینی، محدوده ای کاملا فکری و اندیشه ای است. که انسان باید آنها را بفهمد و در ذهن و اندیشه اش به باور برسد، چنانچه در ابتدای تمام توضیح المسائل های مراجع دینی آمده است که حوزه عقاید دینی، جای تقلید و پیروی صرف از نظر و گفتار دیگران نیست. و تقلید در آن جایز نیست و محدوده تقلید از مراجع دین فقط مسائل و تکالیف فقهی است.

لذا ضرورت دارد که به جوانان تذکر داد که اگر در ابتدای بلوغ خود، ندانسته یا نتوانسته اند مبانی دینی و معرفتی خود را بر اساس استدلال و دلیل یقینی باور سازند و مبتنی بر آنان تکالیف شرعی خود را انجام دهند، حال که متوجه کوتاهی خود شده اند از اکنون به دنبال چرای آن برآمده و با مطالعه و پرسش بصیرت و آگاهی خود را در این زمینه کامل کنند که اگر بنیانهای فکری و عقیدتی بر ریشه های صحیح و متقن خود قرار نگیرند، تمام اندوخته ها و اعمال انسان در معرض نابودی و فساد هستند – مثل رابطه ی عقاید دینی و اعمال مذهبی همانند مثل پی ریزی های اولیه یک ساختمان و درب و پنجره های آن است که اگر ساختمانی پی ریزی اولیه اش از استحکام لازم برخوردار نباشد و با بتون و آهن پی ریزی آن محکم نشده باشد، تمام درب و پنجره و ساخت های بعدی با وارد شدن کمترین لرزه، در معرض آسیب و فروپاشی قرار می گیرد.

خانه از پای بست ویران است                خواجه در فکر نقش ایوان است

بسیار بوده اند آنان که بهترین و سخت ترین اعمال و رفتار را داشته اند، اما متأسفانه با درگیر شدن به یک خلأ فکری و اعتقادی و عدم پیگیری در علاج آن، با وجود آن همه تلاش، دست خالی برگشته اند و با یک شک و تردید به تمام خرمن داشته های خود، آتش زده اند. امام صادق علیه السلام فرمود: آن کس که بدون بصیرت و شناخت، کار می کند، مانند مسافری است که در بیراهه راه رفته است که حتی سرعت او نیز جز به دوری از مسیر نمی افزاید.1

حوزه عقاید دینی، جای تقلید و پیروی صرف از نظر و گفتار دیگران نیست. و تقلید در آن جایز نیست و محدوده تقلید از مراجع دین فقط مسائل و تکالیف فقهی است.

چرا و چگونه باید پاسخگو بود؟

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: «شخص دانا بین مردم نادان، مانند زنده است در میان مردگان2 زیرا او زنده به دانش و آگاهی است و اوست که باید با عصای معرفت و بصیرت به جان های تشنه را با حقایق سیراب کند و آنان را سرشار از روح زندگی واقعی گرداند. انسان بدون آگاهی مانند تن بدون روح است که با مردگان تفاوتش در نفس کشیدن و جنبیدن است و این است که در روایت نگاه به عالم بهتر از آزاد کردن هزار بنده دانسته شده است.3 زیرا عالم آنها از بندهای جهل و نادانی آزاد و رها می کند. که گویا رهانیدن یک نفر از نادانی بهتر از آزاد کردن هزار نفر از بندهای جسمانی است.

راههای انتقال علم اگر چه بسیار است که می تواند از راه نوشتار یا گفتار و... باشد، اما آن علمی به حال مردم نافع تر است که جواب پرسش های آنان باشد، بسیار آسان و به طور رسم متداول می توان یک طرفه برای مردم کتاب نوشت و برای آنان حرف زد، اما معلوم نیست چه مقدار از آن جزء ندانسته های آنان با دغدغه فکر و ذهن آنان باشد، اما اگر فضای سؤال و پرسش باز شود و فرصت پرسش گری به مخاطبین داده شود، حتما خلأهای موجود در ذهن و فکر مخاطبان دقیق تر بدست می آید و راه کمک و جوابگویی به خواسته آنان و مرهم زدن به دردشان راحت پیموده می گردد.

شک

لذا پسندیده است دانشمندان، نه فقط فضا سؤال و پرسش را برای مخاطبین هموار کرده بلکه آنان را ترغیب و تشویق بدان کنند و دغدغه بی دینی و کفر را از اظهار سؤال آنان دور کنند، زیرا خیلی از جوانان فکری می کنند، فکر و یا شک و تردید در مورد مسائل دینی و خصوصا عقاید مذهبی بالاترین خطا و موجب کفر و بی دینی است. حال آنکه راه علمی برای رسیدن به یک عقیده استوار و پایدار هرگز بدون پیمودن مرحله پرسش به سرانجام نمی رسد.

و بگفته شهید مطهری "شک نقطه آغاز رشد است اما شکی که ایستا نباشد و نباید در آن  ماند  بلکه از آن باید برای رسیدن به یقین استفاده کرد"

بنابراین شک و تردید کردن و پرسیدن، لازمه ی رسیدن به یک نظر و عقیده صحیح است، البته به شرط آنکه بعد از پیدا شدن شبهه در فکر، انسان راه، علمی  و درست آن را طی کند و بعد از ملاحظه و تأمل پیرامون آن شبهه به دنبال مطالعه پرسش از اهل علم و قبول استدلالات صحیح و رها کردن حرف های سست و بدون دلیل باشد و وقتی به نتایج یقینی رسید به آن پایبند بوده و بعد از رسیدن به واقع و مطلب یقینی به شک و تردیدها اعتنا نکنند.

برانگیختن حس پرسشگری و آموختن پی گیری راه علمی به پرسشگران و کمک و دستگیری آنان برای گذراندن این مرحله، همان نقشی است که امام باقر علیه السلام از آن چنین تعبیر کرده اند: عالم همچون کسی است که با خود شمعی همراه دارد که با آن همه جا را برای مردم روشن می کند و هر کس با شمع او، جائی را ببیند در حق او دعای خیر می کند، عالم نیز با خود شمعی دارد که تاریکی نادانی و سرگردانی را از بین می برد،4 یعنی عالم همراه خود نور دارد که با وجود آن مسیر برای او روشن است و در کنار آن راه درست را برای دیگران آشکار می سازد.

البته همواره پرسشگرانی هستند که طالب حقیقت و معرفت نبوده و در برابر استدلال خاضع نیستند، بلکه پرسش آنان از سر عناد و لج بازی است و هر چند جوابشان منطقی است، اما مبنای آنان بر نپذیرفتن حرف حق و انکار است که راه درست در برابر اینان طلب سکوت و کوتاه کردن سخن همراه با احترام است که خدای تعالی فرمود: «وَ إذَا خَاطَبَهُمُ الجَاهِلُونَ قَالُوا سَلاماً» ؛ چون جاهلان آنان را مخاطب سازند ، به ملایمت سخن گویند.  5

 

منبع : ره توشه راهیان نور

محمدی_ گروه دین و اندیشه تبیان


1- بحارالانوار، ج 1، ص 43 – العامل علی غیر بصیرة کالسائر علی غیر طریق لا یزیده، سرعة السیر الا بعداً.

2- بحارالانوار، ج 1، ص 172 – العالم بین الجهال کالحیّ بین الأموات.

3- بحارالانوار، ج 1، ص 204 – والنظر إلی وجه العالم خیر لک من عتق الف رقبة.

4- بحارالانوار، ج 2، ص 4- العالم کمن معه شمعة تُضیء للناس فکل من ابصر شمعة دعاله بخیر کذلک العالم مع شمعة تزیل الجهل و الحیرة.

5- سوره فرقان، آیه 63.۱۰ حالت و رفتار عجیب انسان که هنوز علم از شرح علت آن ها ناتوان است

 

نوع مطلب :دانستنی ها ،علمی ،

نوشته شده توسط:حسین شورگشتی

با وجود اینکه دانشمندان موفق به کسب افتخاراتی از جمله شکافتن اتم، فرستادن انسان به کره ماه و کشف DNA بدن ما شده اند، ولی هنوز بسیاری از رفتارها و حالتهای عجیب انسان وجود دارد که از توضیح علت آن ها عاجزند.

انسانی که دارای خصوصیاتی همچون هنر، رویا و بشر دوستی است، دارای خصوصیاتی از جمله موهای زائد، خجالت کشیدن وانگشت تو دماغ کردن نیز می باشد! در اینجا به ۱۰ مورد از آن موارد عجیب و بی پاسخ اشاره شده است.

سرخ شدن در اثر خجالت

سرخ شدن در اثر خجالت

داروین که یکی از معروفترین دانشمندان جهان است، تلاش بسیاری کرد تا از طریق سیر تکاملی توضیح دهد به چه علت در هنگام دروغ گفتن یا خجالت کشیدن قرمز می شویم و دیگران را از شرمندگی خود آگاه می سازیم. با این حال بعضی از مردم معتقدند که این حالت نشانه ضعف شخص و روبرو شدن با چنین مشکلی است.

خندیدن

اندورفین که موجب بهبود حالت درونی ما می شود، در اثر خنده ایجاد شده و دلیل کاملا موجهی دارد، ولی تحقیقات ۱۰ ساله ی دانشمندان، این دلیل موجه را نقش بر آب کرد و متوجه شدند که لطیفه ها و جک های پیش پا افتاده باعث ایجاد خنده بیشتری می شوند.

بوسیدن

در تعاریف علمی بوسیدن، ذکر شده که این عمل ممکن است ژنتیکی و وراثتی نباشد زیرا بسیاری از انسان ها از انجام آن امتناع می ورزند. اما بسیاری از نظریه ها، بوسیدن را با خاطرات تغذیه ای دوران نوزادی مرتبط دانسته و حاکی از اینست که انسان های اولیه فرزندانشان را از شیر می گرفتند و تنها از طریق دهانشان به آنها غذا می دانند که همین عمل موجب انتقال بزاق دهان و لذت بردن می شود.

رویا

براساس نظریات برخی از دانشمندان، رویا و خواب دیدن، بیان آرزوهای ضمیر نیمه هشیار ماست. اما این نظریات رد شده اند زیرا هنوز دلیل اینکه چرا چنین خیالات و تصورات عجیبی را می بینیم ، به طور دقیق کشف نشده است.

خرافات

خرافات

عادت های غیرعادی ولی اطمینان بخش که از گذشته تا اکنون وجود داشته اند. برای مثال انسان های باستان از ناله شیر در چمن ها به عنوان حرکت باد سود می جسته اند. به نظر می آید که در بعضی جوامع، مذهب انگیزه خوبی برای خرافات بوده است.

انگشت در بینی کردن

عادت زشت و ناپسند که بسیار رایج شده است و با اینکه بیرون راندن آن موشها (!) از بینی منفعت خاصی برای بدن ندارد، پس چرا بسیاری از مردم این کار را بطور میانگین چهار بار در روز انجام می دهند؟ البته برخی گمان می کنند که این عمل باعث تقویت سیستم دفاعی بدن می شود.

انگشت در بینی

دوران بلوغ

در بین مخلوقات، به جز انسان، هیچ نوع حیوانی سالهای سخت و غیرقابل پیش بینی نوجوانی و بلوغ را تجربه نمی کند. برخی افراد معتقدند این دوران کمک می کند تا قبل از بالغ شدن، مغز انسان دوباره سازماندهی شود و شخص برای سالهای بعدی، مسئولیت پذیر شود.

بشر دوستی

کمک کردن به همنوع بدون هیچ چشم داشت و توقعی، از رفتارهای عجیب در سیر تکامل انسان است؛ که گاه به صورت گروهی انجام می شود و گاه فقط به خاطر لذت شخصی.

هنر

نقاشی، رقص، مجسمه سازی و موسیقی همگی از خصوصیات زیبای بشریت هستند که نشان دهنده والا بودن بعد انسان اند و می توان از آنها به عنوان ابزاری برای انتقال دانش یا تجربه استفاده کرد.

موی بدن

موهای نرم و نازک روی بدن و موهای ضخیم اندام های تناسلی بدن انسان ها، کاملا برعکس پستانداران است و دانشمندان بر این باورند که موهای زائد باعث ملایمت، ایجاد رایحه ای مطبوع و حفاظت در برابر خراشیدگی می شود.

 ..:: طنز سیاه ::..

 

نوع مطلب :داستان ،عجیب ترین ها ،

نوشته شده توسط:حسین شورگشتی

..:: طنز سیاه ::..

توی قصابی بودم که یه پیرزن اومد تو و یه گوشه وایستاد .....

 یه آقای خوش تیپی هم اومد تو گفت: ابرام آقا قربون دستت پنج کیلو فیله گوساله بکش عجله دارم .....

آقای قصاب شروع کرد به بریدن فیله و جدا کردن اضافه‌هاش ..... همینجور که داشت کارشو می‌کرد رو به پیرزن کرد گفت: چی مِخی نِنه ؟

پیرزن اومد جلو یک پونصد تومنی مچاله گذاشت تو ترازو گفت: هَمینو گُوشت بده نِنه .....

قصاب یه نگاهی به پونصد تومنی کرد گفت: پُونصَد تُومَن فَقَط اّشغال گوشت مِشِه نِنه بدم؟

پیرزن یه فکری کرد گفت بده نِنه!

قصاب اشغال گوشت‌های اون جوون رو می‌کند می‌ذاشت برای پیره زن .....

اون جوونی که فیله سفارش داده بود همین جور که با موبایلش بازی می‌کرد گفت: اینارو واسه سگت می‌خوای مادر؟

پیرزن نگاهی به جوون کرد گفت: سَگ؟

جوون گفت اّره ..... سگ من این فیله‌ها رو هم با ناز می‌خوره ..... سگ شما چجوری اینا رو می‌خوره؟

پیرزن گفت: مُخُوره دیگه نِنه ..... شیکم گشنه سَنگم مُخُوره .....

جوون گفت نژادش چیه مادر؟ پیرزنه گفت بهش مِگن تُوله سَگِ دوپا نِنه ..... اینا رو برا بچه‌هام می‌خام اّبگوشت بار بیذارم!

جوونه رنگش عوض شد ..... یه تیکه از گوشتای فیله رو برداشت گذاشت رو اشغال گوشتای پیرزن .....

پیرزن بهش گفت: تُو مَگه ایناره بره سَگِت نگرفته بُودی؟

جوون گفت: چرا

پیرزن گفت ما غِذای سَگ نِمُخُوریم نِنه .....

بعد گوشت فیله رو گذاشت اون طرف و اشغال گوشتاش رو برداشت و رفت.4 تا مثل این باشند دیگه هیچ دختری نمی ترشه...

 

نوع مطلب :عاشقانه ها ،داستان ،

نوشته شده توسط:حسین شورگشتی

جوانی می خواست زن بگیرد به پیرزنی سفارش کرد تا برای او دختری پیدا کند.
پیرزن به جستجو پرداخت، دختری را پیدا کرد و به جوان معرفی کرد وگفت این دختر از هر جهت سعادت شما را در زندگی فراهم خواهد کرد.

جوان گفت: شنیده ام قد او کوتاه است!
پیرزن گفت : اتفاقا این صفت بسیار خوبی است، زیرا لباس های خانم ارزان تر تمام می شود!

جوان گفت: شنیده ام زبانش هم لکنت دارد!
پیرزن گفت: این هم دیگر نعمتی است زیرا ... می دانید که عیب بزرگ زن ها پر حرفی است اما این دختر چون لکنت زبان دارد پر حرفی نمی کند و سرت را به درد نمی آورد!

جوان گفت: خانم همسایه گفته است که چشمش هم معیوب است!
پیرزن گفت: درست است ، این هم یکی از خوشبختی هاست که کسی مزاحم آسایش شما نمی شود و به او طمع نمی برد.

جوان گفت: شنیده ام پایش هم می لنگد و این عیب بزرگی است!
پیرزن گفت: شما تجربه ندارید، نمی دانید که این صفت، باعث می شود که خانمتان کمتر از خانه بیرون برود و علاوه بر سالم ماندن، هر روز هم از خیابان گردی، خرج برایت نمی تراشد!

جوان گفت: این همه به کنار، ولی شنیده ام که عقل درستی هم ندارد!


پیرزن گفت: ای وای، شما مرد ها چقدر بهانه گیر هستید، پس یعنی می خواستی عروس به این نازنینی، این یک عیب کوچک را هم نداشته؟پس از کودکان نوبت سوء استفاده از سگ ها برای گدایی شد! + تصویر

 

نوع مطلب :دیدنی ها ،عجیب ترین ها ،دیدنی ها ،

نوشته شده توسط:حسین شورگشتی

سگ های گدا در خیابانی در مانیل ( فیلیپین)

منبع : پیمانه


فان پاتوق


پرسش و پاسخ های پرسش از شما، پاسخ از معصومین علیهم السلام

 

نوع مطلب :اهل بیت ،دانستنی ها ،پزشکی ،مذهبی ،

نوشته شده توسط:حسین شورگشتی

مجموعه ای جالب که می توانید در اینجا مطالعه کنید

لاك پشت كمر باریك (عكس)

 

نوع مطلب :دیدنی ها ،دیدنی ها ،عجیب ترین ها ،

نوشته شده توسط:حسین شورگشتی

لاک پشت بیچاره در زمانی که کوچک بوده وارد یک حلقه ی پلاستیکی شده که در اقیانوس شناور بوده و دیگر نتوانسته از آن خارج بشود. در نتیجه این شکلی رشد کرده و دیگر توانایی اش در قایم شدن توی لاکش رو از دست داده و نه میتواند شکار کند و نه دفاع. این تازه یک نمونه است از قربانی های بی زبان زباله های ما انسان ها.

 

فان پاتوق


هتک حرمت به کتاب اسمانی مسلمانان ، این بار در فرانسه !

 

نوع مطلب :قرانی ،اخبار جدید ،

نوشته شده توسط:حسین شورگشتی

به گزارش «خبر رستگاران» به نقل از خبرآنلاین، پایگاه اطلاع‌رسانی «الیوم السابع» گزارش داد: در شرایطی که هنوز واکنش‌ها به اقدامات اسلام‌ستیزانه در آمریکا ادامه دارد، این شهروند فرانسوی ساکن شهر استراسبورگ، ویدیویی یک ساعته از پاره کردن صفحاتی از قرآن کریم را ضبط و در سایت «وب‌- تی‌وی» منتشر کرد.

این فرد که اعلام شده است حدود سی سال دارد، توسط پلیس شهر استراسبورگ شناسایی و برای پاسخگویی به این اقدام وقیح و ضدانسانی احضار شده است.

پیش از این، «آلکس استوارت»، وکیل استرالیایی، در اقدامی موهن، در فیلمی 12 دقیقه‌ای، کتاب آسمانی مسلمانان و کتاب آسمانی مسیحیان را به آتش کشیده بود؛ این حقوقدان استرالیایی که نام کلیپ خود را «کدام بهتر می‌سوزد!؟ قرآن یا انجیل» گذاشته است، این فیلم ویدیویی را که شامل پاره کردن این دو کتاب آسمانی و آتش زدن آن‌هاست، در یوتیوب قرار داده بود.

این ویدیو که از یوتیوب حذف شده است، در تعطیلات آخر هفته مصادف با سالروز حادثه 11 سپتامبر و پس از تهدید «تری جونز»، کشیش تندرو آمریکایی، به سوزاندن قرآن به این سایت فرستاده شد

دوپینگ مغزی با 7 ماده غذایی

 

نوع مطلب :مواد غذایی ،پزشکی ،

نوشته شده توسط:حسین شورگشتی

دوپینگ مغزی با 7 ماده غذایی

مغز انسان

آیا تغذیه می‌تواند باعث تقویت حافظه‌ شود؟ اگر جواب‌تان مثبت است، درست حدس زده‌اید! تحقیقات متعدد نشان داده‌ است که تغذیه صحیح و استفاده مناسب و متعادل از خوراکی‌ها، سبب تقویت حافظه و دور ماندن از بیماری‌هایی مانند آلزایمر می‌شود.

مصرف منظم بعضی خوراکی‌ها موجب افزایش قدرت یادگیری، تمرکز و سلامت مغز می‌شود.

 

خوراکی‌های زیر می‌توانند حافظه‌ را تقویت کنند:

ماهی‌های چرب

ماهی های چرب مثل ماهی آزاد، ساردین، تن و خال مخالی حاوی مقادیر فراوانی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند که می‌توانند سبب افزایش بهره‌وری و سالم ماندن مغز شوند.

حدود 40 درصد از اسیدهای چربی که در غشای مغز وجود دارند، DHA نامیده می‌شوند. DHA یکی از موادی است که به وفور در روغن ماهی موجود است. متخصصان اعتقاد دارند که وجود این ماده برای انتقال پیام های عصبی مختلف در مغز ضروری است.

تحقیقات نشان داده اند افرادی که حداقل 3 بار در هفته از ماهی‌های چرب استفاده می‌کنند، DHA خون بسیار بالاتری نسبت به سایر افراد دارند و خطر ابتلایشان به آلزایمر 39 درصد کمتر از بقیه است.

 

سبزیجاتی با برگ سبز تیره

اسفناج، کاهو، کلم بروکلی و کلم از جمله سبزیجاتی هستند که سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی مثل ویتامین C و کاروتنوییدها هستند، یعنی همان آنتی‌اکسیدان‌هایی که برای حفظ سلامت قلب بسیار مفیدند. به طور کلی وظیفه اصلی آنتی‌اکسیدان‌ها در بدن، مبارزه با رادیکال‌های آزاد است که باعث آسیب‌رساندن به سلول‌ها و اختلال در تقسیم انرژی در بدن می شوند. سلول‌های مغز هم که وظیفه سوخت‌رسانی به کل بدن را دارند، از جمله آسیب‌‌پذیرترین سلول‌ها در برابر این ترکیبات زیانبار هستند، بنابراین وقتی که این مواد سمی به مغز حمله می کنند، آنتی‌اکسیدان‌ها با آنها مبارزه کرده و از مغز محافظت می کنند.

بر اساس مطالعاتی که روی بیش از 13 هزار خانم در دانشکده پزشکی ‌هاروارد انجام گرفت، پژوهشگران پی بردند خانم‌هایی که حداقل 4 وعده در روز از سبزیجات برگ سبز تیره استفاده می‌کنند، نصف دیگران از زوال عقل و کاهش قدرت تمرکز رنج می‌برند.

همچنین پژوهشگران ‌هاروارد، اعلام کردند که هر چه سبزی و میوه‌ها رنگی‌تر باشند، آنتی‌اکسیدان بیشتری دارند.

 

آووکادو و آجیل

آووکادو و آجیل حاوی یک آنتی‌اکسیدان‌ مهم دیگر به نام ویتامین E هستند. پژوهشگران می‌گویند کسانی که مقدار مناسبی ویتامین E مصرف می‌کنند، 67 درصد کمتر از سایرین به آلزایمر مبتلا می‌شوند. شما باید حداقل روزی 15 میلی‌گرم ویتامین E به بدن‌تان برسانید و این میزان در 55 گرم بادام یافت می‌شود.

 

کاکائوی تلخ

کاکائوی تلخ (که حاوی حداقل 70 درصد کاکائو باشد) سرشار از فلاوونویید، یکی دیگر از آنتی‌اکسیدان‌های مفید برای بدن و به خصوص مغز است. شما می‌توانید با خوردن 30 گرم شکلات تلخ در روز، قدرت تمرکزتان را افزایش دهید. خوراکی‌های دیگری هم که می‌توانند جای شکلات تلخ را در رژیم غذایی شما بگیرند شامل سیب، انگور، پیاز و چای هستند.

 

‌ادویه کاری

شاید جالب باشد که بدانید آمار فراموشی در بین هندی‌ها و تایلندی‌ها بسیار پایین است! می‌پرسید چرا؟ چون غذاهای‌شان همیشه پُر است از ادویه ‌کاری. محققان هنوز نتوانسته‌اند به درستی بفهمند که چه واکنشی در مغز پس از مصرف کاری رخ می‌دهد که باعث کاهش احتمال ابتلا به آلزایمر می‌شود، اما به همه افراد توصیه می‌کنند که با افزودن پودر کاری به غذاهای‌شان، شانس ابتلا به آلزایمر را در میانسالی کاهش دهند.

 

آب

تمام سلول‌های بدن برای اینکه رشد مناسبی داشته باشند، به آب کافی نیاز دارند و سلول‌های مغز هم از این قضیه مستثنا نیستند. در حقیقت، یک ‌سوم از حجم مغز از آب تشکیل شده است، بنابراین نوشیدن آب کافی در روز، به بهبود عملکرد مغز کمک می‌کند. بر اساس مطالعاتی هم که در دانشگاه اوهایو صورت گرفته است، محققان اعلام کرده‌اند که کارکرد مغز افرادی که آب کافی در بدن‌شان دارند، نسبت به افرادی که به میزان لازم آب نمی‌نوشند، بهتر است. آنها همچنین گفته‌اند که نوشیدن حداقل 6 تا 8 لیوان آب در روز برای تمام افراد ضروری است و اگر این میزان تا 12 لیوان افزایش یابد، کارایی مغز هم بیشتر می‌شود.

 

قهوه

همان‌طور که مصرف زیاد و بی‌رویه نوشیدنی‌های حاوی کافئین مانند قهوه، باعث اختلال در عملکرد مغز می‌شود، مصرف مناسب و به اندازه‌شان نیز می‌تواند قدرت تمرکز و کارایی مغز را بالا ببرد.

بر اساس مطالعاتی که محققان فرانسوی در سال 2007 انجام دادند، به این نتیجه رسیدند که خانم‌های بالای 65 سال سن که 3 فنجان در روز قهوه می‌نوشیدند، قادر به حفظ کردن آدرس، شماره تلفن و لغت‌های بیشتری نسبت به آنهایی بودند که قهوه نمی‌خوردند. آنها همچنین شانس ابتلای این خانم‌ها به آلزایمر را 30 درصد کمتر از سایرین دانسته‌اند.

تنها هشداری هم که محققان در زمینه مصرف قهوه داده‌اند، این است که افراد نباید بیش از 400 میلی‌گرم (یعنی 3 فنجان) در روز قهوه بنوشند

-----------------------------------------------------------------------------------------------

منبع : تبیاندلیل مهاجرت حضرت معصومه (علیهاالسلام) به قم

 

نوع مطلب :اهل بیت ،مذهبی ،دانستنی ها ،

نوشته شده توسط:حسین شورگشتی

دلیل مهاجرت حضرت معصومه (علیهاالسلام) به قم

تصاویری هوایی حرم حضرت معصومه(س)

هنگامی که حضرت معصومه(سلام الله علیها) در ساوه به شدت بیمار شد، چرا در همان جا بستری نگردید و درخواست کرد که او را به قم ببرند؟

در پاسخ باید گفت: این انتخاب دلائل متعددی داشت که به برخی از آنها در ذیل اشاره می­شود:

الف - محیط ساوه در آن مقطع از تاریخ، به خاندان رسالت بی­ارادت بود.( گنجینه آثار قم/ج1/ص 382)

ب - طبق روایات متعددی، قم از دیرباز مرکز شیعیان و دوستداران اهل بیت علیهم­السلام بود. در حدود سال 83 هـ. ق عبدالرحمن بن محمد بن اشعث به همراه هفده نفر از علمای تابعین و شیعیان برجسته و پارسا، مانند کمیل و سعید بن جبیر به قم آمدند و همگی در قریه جمکران سکونت نمودند.

پس از آن آل­اشعر که از مسلمانان معروف یمنی در کوفه بودند، در دو دهه آخر قرن اول به قم آمدند و از آن تاریخ به بعد، قم پایگاه مهمی برای شیعیان و دوستداران اهل بیت علیهم السلام گردید. (کامل ابن اثیر / ج4/ ص82)

ج - از حضرت معصومه علیهاالسلام نقل شده که فرمود:

«پدرم امام کاظم (علیه السلام) فرمود: قم مرکز شیعیان ما است.» (کامل بن اثیر/ج4/ص37)

د - از این مهم­تر! قم از زمان پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله)، یکی از شهرهای برگزیده دینی و مذهبی معرفی شده بود! چنانکه انس بن مالک می­گوید: روزی در محضر رسول خدا (صلی الله علیه و آله) نشسته بودم، ناگاه امیرالمومنین علی علیه السلام به حضور آن حضرت آمد، پیامبر (صلی الله علیه و آله) از او استقبال گرمی نمود و پس از معانقه، بین دو چشم آن حضرت را بوسید، سپس فرمود: «ای علی! خداوند ولایت تو را بر آسمان­ها عرضه کرد، آسمان هفتم برای پذیرش ولایت تو از آسمان­های دیگر پیشی گرفت، خداوند آن را به عرش آراست. سپس آسمان چهارم پیشی گرفت، خداوند آن را به «بیت المعمور» آراست. سپس آسمان دنیا پیشی گرفت، خداوند آن را به ستارگان آراست. سپس مکه به پذیرش آن سبقت گرفت، خداوند آن را به «کعبه» آراست. سپس مدینه سبقت گرفت، خداوند آن را به وجود امن آراست. سپس کوفه سبقت گرفت، خداوند آن را به وجود تو آراست. سپس قم سبقت گرفت، خداوند آن را به وجود عرب (شیعه اشعری و...) آراست و از قم دری را به سوی بهشت گشود». دقت در این روایت این مطلب را به خوبی نمایان می­سازد که محور تمام ارزش­ها ولایت امیرالمومنین علی بن ابیطالب (علیه السلام) است و ارزش قم نیز به برکت وجود سلاله پاک امیرالمومنین (علیه السلام) و شیعیان و شیفتگان آن حضرت است.

از همه مهمتر این که! امام صادق (علیه السلام) قبل از ولادت امام کاظم (علیه السلام) خبر می­دهد که: «بانویی از فرزندان من به نام «فاطمه» دختر موسی بن جعفر علیها السلام در آن جا (قم) رحلت می­کند که به شفاعت او همه شیعیان ما وارد بهشت می­شوند»

هـ - در روایت دیگری آمده است که امیرالمومنین علی (علیه السلام) به اهالی قم درود و سلام می­فرستد و برای آنها دعا می­کند.

و - امام صادق علیه السلام، نیز قم را حرم اهل بیت دانسته، خاک آن را پاک و پاکیزه معرفی می­نماید.

ز - امام کاظم (علیه السلام) نیز قم را آشیانه آل محمد (صلی الله علیه و آله) معرفی می­کند و یکی از درهای بهشت را از آن اهل قم می­داند.

ح - از همه مهمتر این که! امام صادق (علیه السلام) قبل از ولادت امام کاظم (علیه السلام) (پدر بزرگوار حضرت معصومه علیهما السلام) خبر می­دهد که: «بانویی از فرزندان من به نام «فاطمه» دختر موسی بن جعفر علیهاالسلام در آنجا (قم) رحلت می­کند که به شفاعت او همه شیعیان ما وارد بهشت می­شوند». (بحارالانوار/ج60/ص 216)

بنابراین اصرار حضرت معصومه(سلام الله علیها) مبنی بر حرکت به سوی قم به عنوان یکی از خبرهای غیبی در خاندان عصمت و طهارت مطرح بود و برای آن بزرگوار نیز معلوم بود که باید تا قم بیاید! همچنانکه در خاندان رسالت و امامت، زمان و مکان شهادت اباعبدالله الحسین علیه السلام از قبل معلوم بود. بدین جهت، همان گونه که امام حسین (علیه السلام) برای پایداری دین، از مدینه به مکه و کربلا هجرت نمود، حضرت معصومه علیهاالسلام نیز با علم به فرجام کار به قم هجرت کرد. آن بزرگوار نیز وقتی به ساوه رسید و با آن حوادث تلخ و شکننده مواجه شد، بیمار یا مسموم گردید و متعاقب آن، از ساوه به قم آمد و پس از مدت کوتاهی در قم به لقاءالله پیوست.

 

تهیه و تنظیم: گروه دین و اندیشه تبیاناختراع عدالت!

 

نوع مطلب :مذهبی ،

نوشته شده توسط:حسین شورگشتی

اختراع عدالت!

ترازوی عدالت

هدف اساسی بعثت انبیاء علاوه بر برقراری ارتباط صحیح میان خدا و بنده، ایجاد روابط صالح و حسنه میان افراد بشر است که ایشان با یکدیگر بر اساس عدالت و صلح و صفا رفتار نمایند. از این رو از جمله اتفاقاتی که با ظهور مهدی موعود(عج) انجام می‌شود برقراری عدالت است.

افراد ضعیف وقتی در مقابل انسانهای قدرتمند قرار گرفتند چون زور نداشتند که با آنها مبارزه کنند «عدالت» را اختراع کردند که باید به آنها عمل شود!!

 

کدام عدالت؟!

عدالتی که باید در میان بندگان برقرار شود عدالتی کلی و عدلی عمومی است نه عدل نسبی و فردی و شخصی! به عبارت دیگر عدالت برقرار شده در کل جهان عدالتی است که در سایه آنها همه ظلم ها و ستم ها، تبعیض ها و جنگ ها و نفرت ها، کینه ها و خونریزی ها، استثمارها و از لوازم آنها یعنی دروغها و نفاق ها و نیرنگ ها و به طور کلی همه مفاسد از میان بشریت رخت بر می بندد. آیه شریفه قرآن به این مطلب اشاره دارد:

وعدالله الذین امنوا منکم و عملواالصالحات لیستَخلِفَنَّهم فی الأرض کمااستخلَفَ الذین من قبلهم و لیمکّنَنَّ لهم دینهم الذّی ارتضی لهم و لیُبَدِّلَنهم من بعد خوفهم أمناً یعبدُونَنی لایُشرکونَ بی شیئاً؛ خداوند به کسانی که (به خدا و حجت عصر(عج)) ایمان آورند و عمل صالح انجام دهند وعده فرمود که ایشان را وارثان زمین گرداند همان طور که امت های صالح پیامبران سلف را جانشین پیشینیان آنها نمود و این پسندیده آنها را (که اسلام واقعی است بر همه ادیان) تسلّط و تمکین عطا کند و به همه آنان پس از خوف و اندیشه از دشمنان ایمنی کامل دهد که مرا به یگانگی، بی هیچ شائبه شرک و ریا پرستش کنند. (نور/55)

از این رو ظهور امام زمان (عج) تحقق عدالت و عدل کلی در جهان است که همه تئوری های غربی را نقش بر آب می کند!

تعریف عدالت

عدالت نقطه مقابل ظلم و تبعیض است و به معنی آن است که هرکس به موجب استحقاق و حقی که به موجب کار و فعالیت خود به دست آورده است بهره مند گردد و ظلم آن است که حق فرد را از او دریغ نمایند و بگیرند. تبعیض هم به معنای آن است که دو فرد در شرایط مساوی به یکی موهبتی داده شود و از دیگری دریغ شود. بنابراین در تعریفی جامع می توان گفت: «اعطای حق هر ذی حقی» عدالت است!

 

عدالت فطری است؟!!

طعم شیرین عدالت

آیا می توان گفت عدالت خواهی در نهاد بشر وجود دارد یا آنکه چنین نیست؟! عده ای معتقدند که چنین نیست که در نهاد بشر قوه و نیرویی به نام عدالت خواهی وجود داشته باشد. اکثر فلاسفه اروپایی این طور فکر می کنند و معتقدند که عدالت اختراع مردمان زبون و ضعیف است! یعنی افراد ضعیف وقتی در مقابل انسانهای قدرتمند قرار گرفتند چون زور نداشتند که با آنها مبارزه کنند «عدالت» را اختراع کردند که باید به آنها عمل شود!! از این رو به نظر این فلاسفه که از جمله آنها نیچه و ماکیاولی هستند نباید به دنبال عدالت بود چون اساساً حقیقتی ندارد بلکه باید سعی کرد قدرت به دست آورد!

برخی دیگر از فلاسفه غربی می گویند اگرچه عدالت واقعیتی ندارد و در نهاد بشر هم نیست امّا چیز خوبی است وباید به خاطر مصلحت های جمعی به دنبال آن رفت! از جمله این فلاسفه برتراندراسل است که می گوید با عدالت منافع افراد تأمین می شود و چون انسان منفعت پرست است پس عدالت برایش خوب است!

گروه دیگری از اندیشمندان غربی مارکسیسم ها هستند که معتقدند اگرچه عدالت در نهاد بشر وجود ندارد امّا چون فوایدی دارد باید به دنبال آن بود امّا خود انسان هیچ وقت نمی تواند عدالت را برقرار کند بلکه با تحول در ابزارهای تولید اقتصادی باید عدالت را برقرار کرد!

از این رو ظهور امام زمان (عج) تحقق عدالت و عدل کلی در جهان است که همه تئوری های غربی را نقش بر آب می کند!

اسلام چه می گوید؟!

افراد ضعیف وقتی در مقابل انسانهای قدرتمند قرار گرفتند چون زور نداشتند که با آنها مبارزه کنند «عدالت» را اختراع کردند که باید به آنها عمل شود!!

از نظر اسلام انسان بالفطره عدالت خواه است و می خواهد عدالت برقرار شود امّا اگر امروزه دیده می شود برخی افراد از عدالت گریزان هستند علت آن است که هنوز به مرحله کمال نرسیده اند و تربیت نشده اند وگرنه نهاد انسان می پسندد که حق هرکس مطابق استحقاق او عطا شود.

نمونه و مصداق عینی عدالتخواهی در انسان را در امیرالمؤمنان علی(علیه‌السلام) می‌توان دید که به دنبال اجرای عدالت از هیچ کوششی دریغ نمی کند! در این مسأله هرگز نفع شخصی حضرت نیز مطرح نمی باشد بلکه چون عدالت امری الهی است امام به دنبال احقاق حقوق ستمدیدگان است.

 

ظهور حق و اجرای عدالت کلی

با ظهور امام عصر(عج) بشریت از نظر عقل و علم به رشد و تکامل می رسد و در واقع تحت تربیت اسلامی قرار می گیرد و بدین ترتیب نهاد و فطرتش بیدار می شود و عدالت نیز که از جمله فطریات اوست در او زنده می شود. در این چنین انسانی عدالتخواهی زنده می شود و او به دنبال اجرای عدالت کلی در جهان و میان همه بشریت کوشش می کند.

از این رو ظهور امام زمان(عج) تحقق عدالت و عدل کلی در جهان است که همه تئوری‌های غربی را نقش بر آب می کند!

 

رادفر - کارشناس گروه دین و اندیشه تبیان


منابع و مآخذ

1- قرآن کریم

2- سیری در سیره ائمه اطهار- شهید مطهری

3- فضایل و سیره چهارده معصوم- عباس عزیزی

4- موعود در ادیان- امامی کاشانی

5- اسرار آل محمد (ص)- سلیم بن قیس هلالی

6- نامه هایی به برتراندراسل- علامه جعفری

7- شرح نهج البلاغه- علامه جعفری

8- تفسیر المیزان- علامه طباطبایی  • تعداد کل صفحات:2 
  • 1  
  • 2  


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic