تبلیغات
بهترین وب عکسها و مطالب جالب - بیشترین جرایم رایانه‌ای در کشور

مترجم سایت

بیشترین جرایم رایانه‌ای در کشور

 

نوع مطلب :کامپیوتر ،دانستنی ها ،اخبار جدید ،

نوشته شده توسط:حسین شورگشتی

معاون مبارزه با جرایم رایانه‌ای پلیس آگاهی اعلام كرد: برداشت غیر مجاز از حساب و نشر اكاذیب بیشترین شكایت جرایم رایانه‌ای هستند.

سرهنگ مهرداد امیدی در گفت‌وگو با فارس گفت: جرائم رایانه‌ای با توجه به گسترش استفاده از اینترنت و دیگر تجهیزات الكترونیكی به طور طبیعی روند رو به رشدی را داشته است.

وی اظهار داشت: طی 7 ماه گذشته 500 پرونده در ارتباط با جرائم رایانه‌ای به پلیس آگاهی ارائه شده، كه به 304 پرونده رسیدگی و به نتیجه رسیده و 77 درصد پرونده‌ها منجر به كشف شده است.

سرهنگ امیدی افزود: 86 نفر در ارتباط با جرائم رایانه‌ای دستگیر شده‌اند كه 11 نفر از آنان زن هستند، 87 درصد متهمان بین 18 تا 35 سال سن دارند و سن 12 درصد از متهمان نیز بالای 35 سال است.

این مقام پلیس آگاهی گفت: برداشت غیر مجاز از حساب و نشر اكاذیب بیشترین شكایت جرایم رایانه‌ای هستند، 56 درصد پرونده‌ها مربوط به برداشت غیر مجاز از حساب بانكی است و 19 درصد هم مربوط به نشر اكاذیب و هتك حیثیت افراد است.

معاون مبارزه با جرایم رایانه‌ای پلیس آگاهی درباره دیگر پرونده‌ها افزود: 7 درصد شكایت مربوط به دسترسی غیرمجاز و داده‌های یارانه‌ای و 6 درصد هم مربوط كلاهبرداری از طریق اینترنت است.

وی اظهار داشت: 12 درصد دیگر از پرونده‌ها و شكایات نیز به دیگر جرائم مانند تكثیر نرم‌افزارهای مجاز و ... است. سرهنگ امیدی به شهروندان توصیه كرد: توصیه‌های ایمنی را در فضای مجازی و استفاده از عابربانك‌ها جدی بگیرند.


منبع : زمانه


فان پاتوق